Susitikimas Vilniaus miesto savivaldybėje


15052401troleibusas.ltGegužės 18 dieną Vilniaus miesto savivaldybėje susitikome su Vilniaus miesto vicemeru, kuruojančiu Vilniaus viešąjį transportą, Linu Kvedaravičiumi (jis taip pat yra UAB „Vilniaus viešasis transportas“ Stebėtojų tarybos narys). Kartu dalyvavo ir Vilniaus m. savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ Valdybos narys Arvydas Darulis ir Vilniaus m. savivaldybės Tarybos narys, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ Stebėtojų tarybos pirmininkas Šarūnas Skučas.

Su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais susitiko UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojai Galina Miadelec (troleibusų vairuotoja, I-asis troleibusų parkas), Algimantas Subačius (troleibusų vairuotojas, I-asis troleibusų parkas), Romualdas Radlinskas (troleibusų vairuotojas, II-asis troleibusų parkas), Kęstutis Juozapavičius (kontaktinių tinklų ir kabelinių linijų elektromonteris), Aleksej Ivanov (riedmenų remonto šaltkalvis, I-asis troleibusų parkas), taip pat Evgeny Sivaikyn (vienos iš profesinių sąjungų, VTNDPS, atstovas) ir Marius Markevičius(Judėjimo „Už troleibusus Vilniuje“ koordinatorius, Nacionalinės viešojo transporto keleivių asociacijos vicepirmininkas).

Pirmiausia dėkojame vicemerui už suteiktą galimybę susitikti ir domėjimąsi Vilniaus miesto viešojo transporto situacija. Be abejo, trumpo susitikimo metu neįmanoma apžvelgti net visų sisteminių problemų, nekalbant jau apie smulkias detales. Visgi džiugu matyti naujosios miesto valdžios norą kuo geriau įsigilinti į šią itin svarbią miesto gyvenime sritį, prieš imantis vienokių ar kitokių sprendimų.

Susitikimo metu buvo apžvelgtos kai kurios iš didžiausių, sisteminių problemų, kamuojančių Vilniaus m. viešojo transporto sistemą (o kartu ir įmonę „Vilniaus viešasis transportas“), taip pat pamėginta pateikti kai kuriuos šių problemų sprendimo variantus (žr. žemiau pateiktą nuorodą).

Tikėkimės, panašių susitikimų bus dar ne vienas, tikėkimės, pagaliau pasibaigė kai kurių vadovų ir „specialistų“ arogantiško karaliavimo era, kai nebuvo atsižvelgiama į kritiką ar pasiūlymus. Galbūt pagaliau Vilniuje bus pradedama įsiklausyti ir į tai, ką kalba įmonės darbuotojai, ir į tai, ko pageidauja paslaugos gavėjai – keleiviai. Galbūt vieną dieną mums nebereikės su pavydu žvelgti į puikų viešąjį transportą pas kaimynus, nes juo galėsime pasigirti ir patys?

Vilniaus miesto viešasis transportas 2015+ (.pdf)