Susisiekimo ministerija Šiaulių vežėjo „Busturas“ patvirtintas keleivių taisykles pripažino negaliojančiomis


Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija (NVTKA) 2014 m. birželio 11 d. kreipėsi į Susisiekimo ministeriją su prašymu išaiškinti, ar Šiaulių vežėjas „Busturas“ turi teisę nustatyti važiavimo maršrutiniais autobusais taisykles. 2014 m. liepos 1 d. NVTKA iš Susisiekimo ministerijos gavo raštą, kad tokios taisyklės yra negaliojančios.

Tai yra beprecedentis įvykis Lietuvoje, kai keleivius aptarnaujanti bendrovė nustato taisykles klientui. Labai aiškiai matyti, kad taisyklės sukurtos ne abiejų šalių (vežėjo ir keleivio) naudai, bet konkrečiai tik vežėjo naudai.

Taip pat NVTKA, dėstydama rašte, kurį pateikė ne tik Susisiekimo ministerijai, bet ir didiesiems Lietuvos vežėjams, Šiaulių miesto savivaldybei ir tam pačiam vežėjui UAB „Busturas“, savo nuomonę, išskyrė net kelis „Busturo“ patvirtintose taisyklėse esančius punktus, prieštaraujančius Susisiekimo ministro patvirtintoms Keleivių ir bagažo vežimo taisyklėms bei Lietuvos Respublikos įstatymams.

NVTKA į minėtą raštą atsakymą iki 2014 m. liepos 6 d. kol kas gavo tik iš Susisiekimo ministerijos.

NVTKA atkreipia dėmesį, kad dėl netinkamai veikusio Šiaulių miesto savivaldybės tinklalapyje nurodyto pagrindinio elektroninio pašto info@siauliai.lt, NVTKA raštą, datuotą 2014-06-11, Šiaulių miesto savivaldybei nusiuntė tik 2014-06-30. Iki to laiko NVTKA bergždžiai bandė nusiųsti raštą (kartojome 4 siuntimus). Ir tik po trečio bandymo telefonu pavyko susisiekti su Šiaulių miesto savivaldybe (bendruoju tinklalapyje nurodytu telefonu) ir išsiaiškinti, kad minėta savivaldybės el. pašto dėžutė neveikia. Raštą pavyko nusiųsti visai kitu el. pašto adresu – rastine@siauliai.lt .  Bet mums kilo mintis, kad be mūsų galėjo būti daugiau interesantų, taip ir nesusisiekusių su savivaldybe.

„Busturo“ generalinio direktoriaus (2014 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. 23) patvirtintas taisykles 2014-07-06 13:00 val. dar buvo galima matyti vežėjo tinklalapyje: http://www.busturas.lt/lt/vaziavimo-miesto-autobusais-taisykles T.y., praėjus 5 dienoms po Susisiekimo ministerijos išaiškinimo, kad jos yra negaliojančios.

NVTKA prašo viešojo transporto keleivių, nukentėjusių dėl 2014 m. sausio 22 d. „Busturo“ patvirtintų taisyklių, patyrusių nepatogumų ar gavusių baudą, kreiptis į taisykles patvirtinusį vežėją „Busturas“ dėl kompensacijos. Jos negavus – kreiptis į Šiaulių miesto savivaldybę arba savos teises ginti Lietuvos Respublikos Teisme.