Ar skatina darnų judumą nemokamas viešasis transportas?


2019-08-19_konferencija_8002019 m. rugpjūčio 19 d., pirmadienį, Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija kartu su Nacionaline viešojo transporto keleivių asociacija organizuoja tarptautinę konferenciją „Ar skatina darnų judumą nemokamas viešasis transportas?“. Konferencija vyks Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai), pradžia – 10 val.

Lietuvos miestai, kuriuose gyvena daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, taip pat miestai, turintys kurorto statusą, jau turi parengtus pirmuosius darnaus judumo mieste planus. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos valstybėse, šie planai ruošiami siekiant humanizuoti miestų infrastruktūrą, kuri skatintų rinktis įvairesnius judėjimo būdus.
Pasak specialistų, Lietuvos transporto sektoriuje vis didėja išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiai. „Eurostat“ duomenimis, Lietuva užima vieną iš pirmųjų vietų tarp ES valstybių, kuriose didžiausia dalis kelionių atliekama asmeniniu automobiliu. Tokie keliavimo įpročiai sukelia problemų Lietuvai vykdant tarptautinius įsipareigojimus, siekiant mažinti ne tik šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius, bet ir oro taršą, kuri turi įtakos gyvenimo kokybei.

Tarptautinės konferencijos tikslas – sukviesti Lietuvos, Latvijos ir Estijos savivaldybių atstovus ir diskutuoti apie tai, ar mobilumo pokyčių gali padėti siekti nemokamas viešasis transportas. Bus siekiama rasti atsakymus, ar tikslams pasiekti pakanka vien nemokamo viešojo transporto, ar būtina imtis platesnių, kompleksinių priemonių.

Konferencijoje dalyvaus ir savo patirtimi dalinsis, į klausimus atsakys miestų, kuriuose viešasis transportas jau yra nemokamas, atstovai.

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu, Seimo „YouTube“ paskyroje ir per televizijos programą „Seimas – tiesiogiai“. Renginio metu dalyviams bus galima užduoti klausimus, atsiunčiant juos el. paštu diskusija@nvtka.lt.

Konferencijos programa

10:00–10:05    Pasveikinimas ir įžanginis žodis
Virgilijus Poderys, Lietuvos Respublikos Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas

10:05–10:10    Pasveikinimas
Tomas Tomilinas, Lietuvos Respublikos Seimo narys

10:10–10:30    Darnaus judumo svarba ir nemokamo viešojo transporto galimybės keičiant keliavimo įpročius
Dr. Kristina Gaučė, Europos mobilumo valdymo platformos EPOMM atstovė Lietuvoje

10:30–10:45    Viešojo transporto sektoriaus perspektyvos Lietuvoje
Marius Pakėnas, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyriausiasis specialistas

10:45–11:05    Nemokamas viešasis transportas: tarptautinė perspektyva
Allan Alaküla, Talino ES biuro vadovas

11:05–11:15    Nemokamas viešasis transportas: Talino miesto vežėjo patirtis
Merli Allikivi, Tallinna Linnatransport projektų vadovas

11:15–11:35    Nemokamas viešasis transportas: Rėzeknės patirtis
Andrejs Rešetņikovs, Rėzeknės miesto tarybos mero pavaduotojas

11:35–11:50    Nemokamas viešasis transportas: nepamirškime konteksto!
Liutauras Stoškus, 2015 – 2019 m. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ stebėtojų tarybos narys

11:50–12:10    Kavos pertrauka

12:10–13:25    Diskusija
Diskusiją moderuoja Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys

13:25–13:30     Apibendrinimas

Kviečiame stebėti konferenciją ir aktyviai dalyvauti, užduodant savo klausimus el.paštu diskusija@nvtka.lt. Jeigu į klausimus bus nespėta atsakyti renginio metu, pasistengsime juos perduoti pranešėjams ir pateikti atsakymus vėliau interneto svetainėje www.nvtka.lt.

Žymos:, , , , ,