Asociacija dalyvavo susitikime su Seimo nariu Arūnu Dudėnu


Praėjusią savaitę Nacionalinės viešojo transporto keleivių asociacijos Pirmininkas Julius Majauskas ir asociacijos narys Mantas Danielius dalyvavo susitikime su LR Seimo nariu Arūnu Dudėnu.

Arūnas Dudėnas
© socdemai.wordpress.com nuotr.

Susitikime aptartos respublikinės viešojo transporto problemos, labiausiai ydingos, ardančios viešojo transporto darnią struktūrą ar keliančią grėsmę griūti esamai sistemai. Aptarti ir jau priimti neigiami sprendimai, padarę įtaką viešojo transporto plėtrai Lietuvoje.

Su Seimo nariu A. Dudėnu aptarta geltonųjų mokyklinių autobusiukų ir jų darbo rajonuose įtaka Lietuvos priemiesčio maršrutams, Lietuvos vietinių geležinkelio maršrutų ir tarpmiestinių autobusų maršrutų organizavimas, šiuolaikinių technologijų naudojimas Lietuvos vietiniuose keleiviniuose traukiniuose (elektroninis bilietas ir kt. idėjos), galimybė naudoti tą patį elektroninį bilietą vietiniuose autobusuose, troleibusuose ir traukiniuose, iškelta Lietuvos viešojo transporto strategijos ir plėtros, valstybės aiškios politikos nebuvimo problema. Padiskutuota ir dėl automobilių mokesčio bei galimybės mokesčio dalį skirti viešojo transporto plėtrai. Rajonuose nykstant priemiestiniams maršrutams, tarpmiestiniams tampant mišriaisiais – priemiesčio-tarpmiesčio, iškeltas klausimas dėl tarpmiestinių maršrutų pripažinimo visuomenei būtinais.

Susitikime nutarta pradėti rengti teisės aktų, susijusių su mokykliniais autobusiukais, pataisas. Taip pat artimiausiu metu kreiptis į institucijas ir kelti susitikime aptartas problemas.

Nuotraukoje – Seimo narys Arūnas Dudėnas.

Šią savaitę asociacija dalyvaus konferencijoje „Viešasis transportas. Situacija ir perspektyvos. Individualaus ir viešojo transporto santykis“.